Aktuálně

Vyhledávání

Čím krmíme rss

15.1.2019

Oba naši psi se dožili krásného věku a krmení BARFEM jim vyhovovalo, ale v současné době krmíme granulemi BRIT Care a kombinujeme s BARFEM.

 

2013

Krmení . . . taková přirozená a jasná věc, kterou se dá ovšem ovlivnit mnoho věcí v životě psím. U některých je dokonce jídlo alfou a omegou jejich života. Jako snad každý majitel psa jsem jednoho dne dospěla k názoru, že  Benovi podávaná stava příliš nevyhovuje. Je to pes už od malička aktivní až hyperaktivní, a tak jsem jeho aktivitu začala využívat k různým sportům. Začali jsme Agility, obrany, dogtrekking, coursing . . . a Ben byl pořád jak za groš kudla nemluvě o tom co z něj vycházelo to byla celkem hrůza. Nechala jsem si tedy poradit od lidí co se ve psí branži pohybovali již dlouho a změnila značku granulí. Bylo mi naznačeno, že to čím jej krmím se složením rovná spíše šrotu pro jiné zvířectvo než pro psa :).  Jenže pytel za pytlem to bylo spíš horší než lepší srst matná svalová hmota žádná a ten odpad buď mnoho nebo řídký.  Vrcholem mých pokusů bylo zakoupení super prémiové značky snad nejdražší na trhu a výsledek přímo katastrofální. Dospěla jsem teda k názoru, že ne všechno prémiové a drahé krmivo musí vyhovovat každému psu. Jenže už jsem vyzkoušela snad všechno a co mu tedy dát, aby nevypadal jako, že ho nekrmím vůbec ?? Úplnou náhodou jsem na internetu narazila na stránky paní Novosádové www.manwe.eu , která své psy velkého plemene krmila tzv. "BARFEM" - syrovým masem a kostmi. Když mohou na této stravě prospívat oni, proč to nezkusit taky. A skutečně se stal skoro zázrak během týdne se Ben "spravil" jíst mu chutnalo v misce nic nezůstávalo a jeho kondice byla rázem "výstavní". Zhruba rok jsem krmila masem a kostmi z řeznictví, pak začala nakupovat masové výrobky určené přímo ke krmení masožravých zvířat. Po 3 letech jsem jeho krmení dovedla k úplné dokonalosti. Přestala jsem již dávky přesně odměřovat a krmila jsem podle aktuální kondice. Jídelníček jsem mu zpestřovala sezóní zeleninou a ovocem. Zeleninu si moc nezamiloval, ale jablka, švestky, třešně vyhledával kdekoliv se dalo. Když k nám v roce 2010 přibyla ještě fenka SBT Gina bylo o jejím jídelníčku víceméně rozhodnuto. Naučila Bena jíst i ryby, které do té doby moc neoceňoval, protože co do 5 minut nesnědl vysála ta malá popelnice do posledního drobečku - šupinky. Dnes krmíme 2x denně maso + zelenina. Maso především hovězí, losos, telecí, kosti všeho druhu i kuřecí a vepřové. Nejraději mají neprané hovězí držky - při pohledu na vyluxované misky i trochu toho smradu vydržíme. Vitamínové doplňky a kloubní výživu přidáváme spíše pro klid duše a preventivně.

Při krmení se řídíme především tím, zda by to či ono maso nebo zeleninu mohli najít  v přírodě. Rýži nebo těstoviny tedy podáváme velmi sporadicky spíš vůbec. Jak na této stravě naši psi prospívají a jak jim chutná můžete posoudit sami podle fotek.

 

brekeek

Tato kategorie neobsahuje žádné články.